WystąpiąGrupa TAMTAMITUTU istnieje z potrzeby serca. Nie jest komercyjnym projektem, jakich w naszym kraju wyrasta więcej niż grzybów po deszczu. Jest organiczną potrzebą tworzenia, eksplorowania, poszukiwania. TAMTAMITUTU to na pozór nic nie znaczące słowo, ale dla nas jest olbrzymią asocjacją, stanowi dla nas słowo – klucz.Początki zespołu Yellow Pillow sięgają odległych, niepamiętnych już lat 2005/2006r. kiedy to dwóch braci (Karol i Kamil) wpadło na jakże oryginalny pomysł założenia zespołu. Zaczynający wówczas dopiero swą karierę perkusisty Kamil i doświadczony heros gitary Karol wszczęli poszukiwania pozostałych członków kapeli.

Dom Kultury „Podgórze” powstał w 1984 roku i początkowo miał swoją siedzibę na ulicy Cechowej 19 na starym Kurdwanowie. Miał wtedy pod swoją opieką dziesięć klubów osiedlowych. W roku 1985 Dom Kultury otrzymał niewielkie pomieszczenia administracyjne na ulicy Józefińskiej 16, a w roku 1987 pomieszczenia w  zabytkowej kamienicy przy Rynku Podgórskim 14. Prowadzono tam działalność administracyjną i programową. Niestety w roku 1992 budynek zwrócono prywatnemu właścicielowi. Dom Kultury przeniósł się wtedy na ulicę Krasickiego 18, gdzie do dzisiaj prowadzi swoją działalność. Dom Kultury „Podgórze” sprawuje opiekę merytoryczną, finansową i organizacyjną nad osiemnastoma placówkami tj. Dwór Czeczów, Centrum Kultury „Ruczaj” , Centrum Sztuki Współczesnej „Solvay”, Kinoteatr „Wrzos”, Galeria „Rękawka” i Dom Historii Podgórza, Klub Kultury Kraków Kosocice oraz 12 klubów osiedlowych.

Wszystko, co trzeba o nas wiedzieć, jest tu: http://www.myspace.com/johnnyessential


Piwnica Śpiewu Tradycyjnego (grupa wykonująca pięsni tradycyjne z Polski, Serbii, Ukrainy i innych regionów Słowiańszczyzny).
Zagrają Gdziebasy (kapela wykonująca tradycyjne polskie dźwięki).GHNH czyli Grupa Happenerska Nowa Huta Grupa powstała w 2007r w strukturach KLUBU 303 Ośrodka Kultury Kraków Nowa Huta, gdzie do chwili obecnej ćwiczymy i przebywamy. Chodzą na szczudłach, igrają z ogniem, żonglują, grywają na afrykańskich bębnach djembe i jeżdżą na monocyklach. Stawiają na teatr uliczny, cyrk oraz wszelkie działania artystyczne z tym związane.
Comments