Organizatorzy


Fundacja Instytut Myśli Obywatelskiej im. Stańczyka


Misją i głównym celem działalności Fundacji jest szerzenie, rozwój i realizacja idei społeczeństwa obywatelskiego. Społeczeństwa aktywnego, świadomego swoich pragnień celów, zdolnego do podejmowania inicjatyw i walki o własne potrzeby. Nasza Fundacja działa na rzecz wspierania aktywności społecznej oraz rozwijania kultury prawnej obywateli oraz ich świadomości społecznej.


Dominik Dobrowolski

Pomysłodawca i współorganizator akcji w różnych miastach Polski.
Kandydata na Człowieka Roku 2010 Polskiej Ekologii.
Już od 20 lat zajmuję się edukacją ekologiczną. Współpracuje z wieloma fundacjami i stowarzyszeniami. Jest organizatorem wielu akcji i wypraw ekologicznych. W swoich projektach łączy ekonomię, sport, zdrowie oraz kulturę z ekologią. W 2010 roku okrążył na rowerze Morze Bałtyckie w ramach projektu „Cycling-Recycling”. W trakcie wyprawy na dystansie 6 tys. km ekolog nagłaśniał problem zanieczyszczania Bałtyku. W tegoroczne wakacje ekolog organizuje kolejne eko wprawy, w czerwcu rowerem z Wrocławia do Brukseli z hasłem „Stop CO2 –Rusz się!”  oraz w sierpniu spływ kajakowy Wrocław-Szczecin, na ratunek polskich rzek przed śmieciami pt. Recykling Rejs. 


Stowarzyszenie To.pole

Zrzesza osoby, które chcą w twórczy i aktywny sposób wpływać na pozytywne zmiany w społeczeństwie. Jest przestrzenią, gdzie w pełnej swobodzie rodzą się, rozwijają się i są realizowane pomysły inicjujące owe zmiany. Nasze bogactwo to różnorodność oraz otwartość, przy jednoczesnym szacunku dla dziedzictwa, tradycji i historii, jak i do kształtujących odpowiedzialne postawy obywatelskie twórczych, nowatorskich działań.

http://poltwor.socjum.pl/Comments