Patroni medialni


Dzięki porozumieniu SCKM i EKSIT oraz dofinansowaniu przez Radę Dzielnicy I w Krakowie i Uniwersytet Pedagogiczny powstało internetowe Radio Pryzmat. To miejsce stworzone z myślą o młodzieży, która chciałaby doskonalić swoje umiejętności dziennikarskie poprzez praktyczne działania. Głównym celem naszej działalności jest promowanie i kreowanie lokalnej aktywności przede wszystkim artystycznej, kulturalnej, a także samorządowej. Praca w radiu daje młodym ludziom możliwość rozwoju swoich zainteresowań, a kontakty reporterskie z ludźmi kultury, sztuki, samorządności przyczyniają się do ich rozwoju intelektualnego jak i artystycznego.


"Dziennik Polski" ukazuje się od 1945 roku. Tytuł, wydawany przez Polski Dom Medialny Sp. z o.o., od lat jest zdecydowanie najlepiej sprzedającym się dziennikiem w Małopolsce, wyprzedzając zarówno wydawnictwa lokalne, jak i ogólnopolskie. Do każdego wydania, od poniedziałku do soboty, dołączany jest dodatek tematyczny.

Studenckie Radio17 jest internetowym, studenckim radiem - tworzonym dla studentów przez studentów. Działamy non profit od października 2006 roku, nasza praca ma charakter wolontariatu. Działalność rozpoczęliśmy dzięki kilku zapaleńcom od nadawania w jednym z akademików Miasteczka Studenckiego AGH. Aby upamiętnić nasze korzenie w nazwie mamy 17stkę - liczbę domów studenckich na miasteczku.

Stowarzyszenie Edukacji Nieformalnej Kulturatka powstało w 2006 roku jako inicjatywa mająca na celu dodarcie do studentów i ułatwienie im kontaktów z życiem kulturalnym w Krakowie. Prowadzimy kulturalny serwis internetowy http://kulturatka.pl/ Korzystając z kalendarium, można zaplanować udział w wydarzeniach, które są uporządkowane według kilku kategorii: teatry, kina, muzyka, literatura, rozmaite. Nawiązujemy bezpośrednią współpracę z teatrami, kinami, muzeami, wydawnictwami itp. Dzięki temu publikujemy na naszej stronie tylko aktualne i wiarygodne, pochodzące od samych organizatorów, informacje. Chcemy nie tylko informować, ale także  promować wybrane, najciekawsze wydarzenia kulturalne, dlatego obejmujemy patronatem te szczególnie godne uwagi. Publikujemy rekomendacje, wywiady. We współpracy z naszymi Partnerami organizujemy regularnie konkursy, w których można wygrać zaproszenia na ciekawe imprezy.
Comments